Tietoa minusta

 

Syntynyt:

1968  (53 vuotta)
 

Koulutus:

Koulutettu hieroja.
 

Ammatti:

Koulutettu hieroja/Urheiluhieroja, yksinyrittäjä vuodesta 1998
 

Luottamustehtävät 2013-

Kunnanvaltuutettu 01/2013-05/2017 ( Läsnäolo valtuustokauden aikana 100%)

Perusturvalautakunnan jäsen 01/2013-05/2017

Perusturvalautakunnan yksilöasioidenjaoksen varajäsen 1.6.2017-11.11.2019

Sivistyslautakunnan suomenkielisen jaoksen varajäsen 1.6.2017-9.12.2019

Keskusvaalilautakunnan varajäsen (sijaantulojärjestyksessä 2) 1.6.2017-11.11.2019

HUS Lohjan sairaanhoitoalueen lautakunnan varajäsen 2017-12.12.2019

Kunnanvaltuutettu 1.8.2021-

Siuntion kunnanvaltuuston 1.varapuheenjohtaja 2.8.2021-

Kunnanvaltuuston vaalilautakunnan 1.varapuheenjohtaja 2.8.2021-

Siuntion Sosialidemokraatit ry:n puheenjohtaja 1.1.2022-

Muuta tietoutta minusta:

Syntymässä kävin Helsingin maalaiskunnassa vuonna 1968, mistä vanhempieni ja pikkuveljeni kanssa muutimme Kallion ja Ylästön kautta Siuntioon vuonna 1973.

Kävin peruskouluni Siuntiossa Päivärinteen koulussa (ala-aste) ja Virkkalan yläasteella.

Parin lukiovuoden jälkeen töiden tekeminen alkoi kutkuttaa opiskelemisen sijaan sen verran, että päädyin silloiselle Postille töihin. Siellä vierähtikin muutama virkamiesvuosi postimiehenä ja sen jälkeen siirryin työskentelemään maalaboratorioon ja sieltä insinööritoimistoon kartoitus- ja pohjatutkimustehtäviin. Insinööritoimiston työt veivätkin 10 vuotta elämästäni.

Kiinnostuin työni ohessa hankkimaan ammattipätevyyden hierojaksi, joka tarjosi lopulta mahdollisuuden palata tuttuun ihmisläheiseen  työhön. Hierojan työ yksityisyrittäjänä onkin pitänyt sitten otteessaan.

Paikkakunta ehti välissä vaihtua Siuntiosta Keski-Uudellemaalle, Klaukkalaan, mistä palasin takaisin Siuntioon lapsuuden ja nuoruuden maisemiin vuonna 2006.

Kuva: Nea Anniina Photography / Nea Martikainen